سه‌شنبه , 19 ژانویه 2021
طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی

طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی

در این رسپی قصد داریم طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی را به شما آموزش دهیم.

ژله بستنی ویترینی یکی از پرطرفدار ترین دسرهایی است که برای مهمانی ها تدارک می بینیم.این دسر علاوه بر اینکه طعم خوبی دارد، شیک و خوش آب و رنگ می باشد.

ژله بستنی، دسری سالم و نسبت به دسرهای دیگر کم کالری تر می باشد.

البته ژله ویترینی را می توانید به مدل های دیگری نیز درست کنید. مثلا به جای میوه از ژله بستنی خرد شده برای داخل ژله شفاف استفاده کنید.

برای درست کردن ژله ویترینی قبل از اینکه دست به کار شوید، بهتر است نکات لازم را یاد بگیرید تا ژله شفاف و براق تری را داشته باشد.

در ادامه با طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی همرا ما باشید.

طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی

طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی

نکات مربوط به درست کردن ژله

  1. معمولا طرز تهیه ای که روی بسته بندی ژله ها می باشد، به دو لیوان آب نیاز دارد (یک لیوان آب جوش + یک لیوان آب سرد).برای درست کردن ژله بهتر است برای هر بسته ژله کامل یک و نیم لیوان آب بریزید، این کار به شفاف تر شدن ژله کمک می کند و هم باعث میشه ژله سفت تر باشد و راحت تر از قالب جدا شود.
  2. برای شفاف تر شدن ژله بهتر است،به جای آب سرد، از آب جوش استفاده کنید و یک و نیم لیوان آب جوش بریزید.
  3. بعد از ریختن آب جوش روی پودر ژله بالافاصله با قاشق هم بزنید.
  4. بعد از آن که آب و پودر ژله را ترکیب کردید و ظرف ژله را روی بخار آب جوش بگذارید و هم بزنید.به اصطلاح به این کار بن ماری می گوییم.
  5. ژله را با قاشق و به آهستگی هم زده، زیرا سرعت زیاد باعث می شود ژله کف کنید.
  6. بعد از آن که ژله را بن ماری کردید چند دقیقه کنار بگذارید تا از دما بیافتد، سپس ژله را درون قالب یا ظرف دیگری بریزید.

ژله ویترینی با میوه نیوچاشنی

برای درست کردن ژله ویترینی ابتدا قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید. قالب را به خوبی چرب کنید یا می توانید قالب را با آب سرد مرطوب کنید و چند دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا یخ کند.

برای ژله ویترینی بهتر است از ژله آلوورا استفاده کنید یا ژله هایی که رنگ روشن تری دارند؛ مثل ژله موز

هر بسته پودر ژله را با یک و نیم لیوان آب جوش مخلوط کنید و روی بخار آب جوش بن ماری کرده و کنار بگذارید تا مقداری خنک شود.

برای لایه رویی ژله ویترینی بسته به اندازه قالبی که استفاده می کنید،مقداری ژله آلورا کف قالب بریزید و داخل یخچال قرار دهید تا نیم بند شود. نیم بند شدن به مرحله ای گفته می شود که هنوز ژله آبکی نیست و عین حال سفت نیز نشده است.

میوه هایی را که برای داخل ژله انتخاب کرده اید، قرار دهید و تا جایی که میوه ها را پوشش دهد ژله بریزید.

زمانبندی مناسب برای ریختن لایه بعدی

ژله را داخل یخچال بگذارید و فرصت دهید ببندد. ژله را با انگشت خود بسنجید و لایه ی بعدی را بریزید به این صورت که انگشت خود را به آرامی روی ژله بگذارید اگر جای انگشت شما روی ژله ماند بهترین زمان برای ریختن لای بعدی است.

اگر مقداری از ژله با انگشت شما بلند شد، هنوز ژله آماده نشده و اگر جای انگشت شما روی ژله نماند به این معنی است که از زمان ریختن لایه ی بعدی گذشته است، برای رفع این مشکل؛ قاشق را داخل آب جوش بگذارید و روی ژله به آرامی بکشید و سپس لایه بعدی را بریزید.

لایه بعدی باید ژله بستنی باشد، برای ژله بستنی؛ یک لیوان آب جوش بریزید و بن ماری کنید و بگذارید ژله از دما بیافتد. یک لیوان بستنی ذوب شده و به دمای محیط رسیده را با ژله مخلوط کنید.توجه کنید که ژله حتما به دما محیط رسیده باشد و بستنی نیز کاملا آبکی باشد در غیر این صورت ژله بستنی دو رنگ می شود.

ژله بستنی را روی لایه ی قبلی بریزید و مجدد لایه ها را تکرار کنید و داخل ژله نیز میوه ی خرد شده بگذارید.

طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی

طرز تهیه ژله ویترینی نیوچاشنی

قالب های مناسب برای ژله

قالب های پلاستیکی  برای ژله و ژله بستنی مناسب هستند و بسیار ارزان قیمت اند، و می توانید انواه مختلفی از قالب ها را داشته باشید و ژله هایی که درست می کنید تنوع دهید.

قبل استفاده از قالب های پلاستیکی آن را چرب کنید.و هنگام خارج کردن ژله از قالب، یک ربع در دمای محیط قرار دهید و سپس در ظرف مورد نظر قالب را برگردانید.

قالب های فلزی نیز برای ژله، مناسب اند. قبل از ریختن ژله، قالب را چرب کنید و یا می توانید با آب سرد مرطوب کنید و داخل فریزر بگذارید.برای خارج کردن ژله از قالب، می توانید قالب را چند ثانیه کوتاه درون آب جوش قرار دهید و یا روی بخار آب جوش بگذارید و سپس ژله را خارج کنید.

نکته: توجه کنید که نمی توانید هر میوه ای را داخل ژله قرار دهید زیرا باعث می شود ژله بسته نشود و آبکی بماند.(مثل میوه کیوی)

نکته: میوه هایی را که نمی توانید مستقیما داخل ژله قرار دهید، با مقداری شکر و آب بجوشانید.

نکته: با توجه به اینکه اندازه و شکل قالب ها متفاوت است، از قبل روی طرحی که مد نظر دارید فکر کنید.

در اینستاگرام نیوچاشنی دسر ها و ژله های دیگری نیز آموزش داده شده، لطفا برای دیدن آموزش ها روی لینک کلیک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *